Pekmezli Incir Tatlı Tarifi Kışın 1 Numara Önde

Pekmezli İncir Tatlımız kışın Vazgeçilmezlerinden.

Pekmezli Incir Tatlı Tarifi ile  kışlarınız tatlansın.  Sevgili  Arkadaşlar  sizler için harika bir kış tatlı tarifi seçtim. Bu kış bu tatlıyı denemeden Geçmeyin derim.

Pekmezli Incir Tatlı Tarifi
Pekmezli Incir Tatlı Tarifi

Tarifin malzemeleri.

  • yarım kg kuru incir
  • 1 S,bardak şeker
  • 2 S,bardak ceviz ici ikiye ayrılmış
  • 1 S,bardak keci boynuzu pekmez
  • 1 S,bardak fıstık.

Tarifin yapılışı.

Pekmezli Incir Tatlı Tarifi için öncelikle  Tencereye su, şeker ve pekmezi koyun.Malzemeleri iyice karıştırın ve kaynamaya bırakın. Kaynayan şerbetini içine kuru incirleri ilave edin.10 – 15 dadakika Orta ateşte tencerede kaynamaya bırakın.  İncirler pişince ocağı kapatın ve soğumaya bırakın.

Soğuyan İncirlerin sağlamlarından 25 tanesini tencereden çıkartıp bir tabağa koyun. Tencerede kalan parçalanmış incirleri de 1 su bardağı ceviz içi ekleyerek tüm şerbeti blendirdan geçirin ve Perbet’i sos kıvamına getirin.Tabağa aldığınız incirlerin içine yarım ceviz içini yerleştirip ağzını kapatın.Tüm incirleri büyük bir servis tabağına düzgünce dizin, üzerine şerbet sosunu eşit bir şekilde gezdirin.En son olarak dilerseniz her bir incirin üzerine Hindistan cevizi serperek süsleyin. Afiyet olsun.

Tarifin notları.

İncirleri şerbette çok pişirmeyin lapa gibi olur. Incirler kayarken şişerler o zaman ocağı kapatın.

Diyette olan kişiler tarife şekeri hiç katmadan sadece Pekmezli deneyebilirler. Pekmez sağlıklıdır.

Kışın daha tatlı.

Sevgili hanımlar kışın kuru incir ve pekmez yemek çok faydalıdır. Özellikle pekmezin faydaları saymakla bitmez. Çocuklarınız da kansızlık sorunu var ise ve pekmez yemekten hoşlanmıyorlar ise bu tatlı sayesinde onlara pekmezi yedirebilirsiniz.

Çocuklar bu tür tatlıları severler bence arada bir çocuklarınız için yapabilirsiniz. Dilerseniz Tahinli kuru İncir Tatlısı ile ilgili tarifide göz atabilirsiniz. Bende bu sebeple kuru inciri ve pekmezi yemek için sebepler ürettim ve sizler için kuru incir ile pekmez karışımı en güzel tatlı tarifini buldum ve Sizlerle bu tatlıyı paylaşmaya karar verdim. Umarım beğenirsiniz.

Pekmezli İncir Dolması.

Pekmezli Incir Tatlı Tarifi   Bu tatlıyı yapmanın tamda Mevsimi kış olduğunu düşünüyorum. Sizde kışta kuru incirleri değerlendirin.  Pekmezli incir tatlısını deneyen arkadaşlarım var ise burada sonuçları ve lezzeti hakkında bizlerle deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.. kütük pasta tarifi için tıklayın..