Kek nasıl yumuşak yapılır yumuşacık kekin püf noktaları

Kek nasıl yumuşak yapılır? Yumuşacık kek yapımı hakkında pratik bilgiler.Bu konuda sizlere çok faydalı bilgiler sunacağız. Kek yapmanın pratik bilgilerini Sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Kek yaparken lezzetli olması kadar yaptığınız kekin yumuşak kalması da önemli. Kekinizi hem yumuşak yapmak hem de lezzetli olması için sonuna kadar okuyun.

Kek nasıl yumuşak yapılır
Kek nasıl yumuşak yapılır?

 

Süt kullanın.

Her ne kadar kek tariflerinde bazılarında süt yerine yoğurt yazılsa da, bence siz bunu yapmayın keki yumuşak yapan ana malzemelerden biri de süttür. Yoğurt keki süt gibi yumuşak yapamaz.

Keki Yumuşak pişir.

İlk olarak bir keki yumuşak tutmak için öncelikle keki yumuşak pişirmeyi başarmak gerekir. Bunun için fırınınızı kek için çalıştıracağınız zaman, Fansız çalıştırın. Çünkü Fansız çalışan fırında kek nemli kalır. Kek bu şekilde daha yumuşak Pişmiş olur.

Fırında 15 dakika bekletin.

Sıradaki püf noktası ise keki yumuşak tutmak için fırında dinlendirmek için biraz bekletme adımı. Kekinizin yumuşak kalmasını istiyorsanız birkaç püf noktasını bilmeniz ve uygulamanız gerekir. Kek piştikten sonra fırının ısısını kapatın. Fırın çalışmadan keki fırın içerisinde 15 dakika kadar fırında bekletin. Bu şekilde Kekiniz fırın sıcaklığında dinlenmiş olur. Kekiniz daha yumuşak ve daha lezzetli olur.

 

Keki Boz dolapta muhafaza edin.

Kekinizin yumuşak kalmasını ve kekin kurumasını istemiyorsanız, keki dilimleyip hava almaması için bir bozdulabı poşetine koyun. Sonra boz dolabında muhafaza edin bir hafta içinde tüketin.

Çünkü kek doğru bir şekilde yapılmadığı zaman veya muhafaza edilmediği zaman hava alır. Kuru kek taş gibi olur ve yenilmez. Yumuşak kek günler ve tazeliğini koruyabilir ve yenilebilir.

Yaptığınız keki hemen gününde bitirmek zorunda değilsiniz, birkaç gün Kekinizi muhafaza edebilir azar azar tüketebilirsiniz. Kekinizin yumuşak kalmasını istiyorsanız birkaç püf noktasını bilmeniz ve uygulamanız gerekir.

Kek nasıl yumuşak yapılır
Kek nasıl yumuşak yapılır

Kek yumuşak yapmanın en pratik bilgilerini verdik.

Kek nasıl yumuşak yapılır? Bu konu ile ilgili pratik bilgileri paylaştık. Mutfak ile ilgili pratik bilgiler vermeye devam edeceğiz.  Bu konu hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim.. Kıvamında Kek nasıl yapılır? Tıklayın

2 YORUM

  1. Avatar
    yemek tarifleri

    Merhaba siteniz çok güzel , hergün düzenli olarak yemek tarifleri paylaştığım siteme sizleri de bekliyorum. birbirinden güzel ; pratik yemek tarifleri , Şipşak yemek tarifleri , yemek tarifleri için sitemi ziyaret edebilirsiniz.

  2. Kekin kabarmasını nasıl sağlarım püf noktaları ile sizlerle – NiSSaCa

    […] Kekin kabarmasını nasıl sağlarım? Artık siz de kek yapmanın keyfini yaşayın. Kekin ya kabarmasa? Diye endişe etmenize gerek yok. Siz de verdiğimiz püf noktaları sayesinde Kekinizin kabarmasını sağlayabilirsiniz. Bunun gibi daha fazla faydalı bilgilere ulaşmak isterseniz blogumu takipçi etmeyi unutmayın. Yumuşak kek yapmanın püf noktaları için tıklayın.. […]