Merhaba Teras Kat Dekorasyon Fikirleri Önerileri.

Kapalı Teras Kat Dekorasyon Fikirleri Önerileri.

Kapalı Teras Kat Dekorasyon Fikirleri Önerileri. Günümüzde Teras kat dekorasyonu için harika tasarımlar ve modeller var. Sevgili okurlarım, Teras zeminleri artık günümüzde moda. Burada sizin için teras kat, en güzel modelleri ekledim. Şehir hayatından kaçmak isteyenler artık şehir merkezinden uzak dubleks evler bulmaya çalışıyor. Şehir merkezinde kalan ve dışarı çıkamayanlar, yüksek binaların çatı katlarında kendilerine ait özel bir dünya yaratmaya çalışıyorlar.

Artık insanlar açık alanları tercih ediyor. Sizler için en güzel teras kat modellerini araştırırken, teras kat modelleri sadece eski tarz evlerde değil günümüzde de çok yüksek katlı konutlarda da çok popüler olduğunu bilmelisiniz. Tabii ki, bunlar tavan arası dubleksler, çok geniş ve ferah tavan arası evler. Sizin de teras katınız var ise mutlaka sonuna kadar okuyun.

Önce Karar verin.

Teras katisizini Kalıcı Olarak mı? Yoksa mevsimsel olarak mı düzenlemek istiyorsunuz?

Buna önce karar vermelisiniz. Çünkü ikisi farklı uygulamalardır.
Kalıcı ve kaliteli ürünler seçin.

Teras dekorasyon katında uzun yıllar geçirmeyi planlıyorsanız, kullanacağınız ürünlerin dayanıklı olması gerekmektedir. Güneşe, yağmura ve doğanın diğer yıpratıcı etkilerine uzun yıllar dayanacak kadar dayanıklı demir ve beton ürünleri satın almalısınız.

Merhaba Teras Kat Dekorasyon Fikirleri Önerileri.

 

Son Moda Mobilya kullanın.

Terasınızda son moda olan bahçe mobilyalarını da kullanabilirsiniz. Teras dekorasyonu için mobilya seçimlerinizde her zaman en son modelleri araştırın ve alıp kullanın.

Teras dekorasyonu için kullanacağınız sehpa ve kanepe ürünleri dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Teras için kullanacağınız mobilyaların, renk ve minderlerini kolayca değiştirebileceğiniz tarzda ve modelde olmalıdır. Bunun için yılın mobilya trendlerinde renk ve desenlerini seçebilirsiniz.

Teras zemini için kendi dekorlarınızı tasarlayın.

Teras zemininizi dekore ederken kendiniz yapabileceğiniz el yapımı dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Bu sayede terasınızı daha az maliyetle iyileştirebilir düzenleyebilirsiniz. Bu konuda Nissa’ca da fazlasıyla dekor süsü yapımı hakkında fikirler var, bunlardan yararlanabilirsiniz.

Saksılarınız dekoratif olmalı.

Çiçekler için veya terasta yetiştirebileceğiniz çeşitli bitkiler için farklı tasarımda saksılar seçin. Ya da kendiniz betondan ve çeşitli eşyalardan saksılar tasarlayabilirsiniz. Bu sayede uzun yıllar kullanılabilecek dayanıklı ve kalıcı dekoratif ürünler tasarlamış olursunuz.

Teras katınızı değerlendirin.

Teras katlarından kendi alanlarınızı yaratın. Sevgili okuyucular, evinizin her yerini değerlendirin. Yıllardır kullanılmayan bir teras katınız varsa. Artık tozun içinde hiç kimse tarafından görülemeyen nesnelerin bulunmadığı bir alan olarak kalmasın. Evde size özel bir mekan yaratmak istiyorsanız. Teras katı sizin için en ideal alanlardan biridir. Teras katınızı Aklınıza gelebilecek tüm konseptlere uygulayabileceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz.

Teras Kat için bitki seçimi.

Eğer teras katınızı kalıcı olarak tasarlamak istiyorsanız bunun için seçeceğiniz bitki türleri sarmaşık bitkiler, sarmaşık güller ve üzüm asması olmalı. Çünkü sarmaşık bitkiler her mevsim yeşildir ve kolay kolay kurumazlar. Sarmaşık güller ise baharda güller açıp mis gibi bir koku yayarlar. Üzüm asması ise yazın üzüm vererek size hem taze üzüm yemeyi sağlar hem de yapraklarıyla sizi terasta serinletir.

Güzel bir Örnek teras modeli.

Sevgili okurlarım, örnek resimde de gördüğünüz gibi kapalı bit teras katı modelimiz var. Siz de hem yaz hemde kışta kullanmak isterseniz bunun gibi teras katınızı kapalı alana dönüştürebilirsiniz.

 

Kalıcı teraslar için kapalı alan oluşturmak.

  1. Eğer teras katınızı hem yaz hem de kışta kullanmak isterseniz bunun için uğraşmanız gerekecek. Çünkü teraslar açık alan olduğu için onları kışın kullanmak için Üstünü çatı katı şeklinde örtmek ve terasın tüm etrafını cam ile kaplamak zorundasınız. Günümüzde balkonlarda açılır kapanır kayan cam modelleri mevcuttur, bu cam modellerini teras katınızın etrafını kapatmaları için kullanabilirsiniz. Bu şekilde teras katınız tamamiylen kapalı bir teras katına dönüşecek ve her mevsim kalıcı olarak teras katınızı kullanabileceksiniz.

Modelde boydan boya kayan cam ile teras katı kapatılmış. Gayet hoş ve açık alan gibi aydınlık bir teras katı oluşmuş. Sizde böyle kapalı bir teras kat modelinde istediğiniz türden mobilya kullanabilirsiniz. Çünkü teras kat üstü kapalı ve etrafı boydan boya cam ile örtülüdür olduğu için içindeki mobilyalar kışta ya da yazın yakıcı güneşinden etkilenmeyecektir.

Kapalı Teras Kat Dekorasyon Fikirleri Önerileri.

Evet sevgili okuyucularım, sizlere kapalı teras kat hakkında fikirler vermeye çalıştık umarım bu fikirleri beğenirsiniz.