Hilal Altınbilek Hakkında Tüm Merak Edilenler

Hilal altınbilek hakkında, bilenen ve bilinmeyenleri, burada öğrenebilirsiniz. Hilal altınbilek “Bir zamanlar cokurova” dizisiyle yıllardır ekranlarda yer alıyor. İzleyicilerin beğenisini kazanan ünlü oyuncunun, aynı zamanda hayatı herkes tarafından da merak ediliyor.

Güzelliğiyle ve oyunculuğuyla tüm gözleri üstüne çeken oyuncu, kimdir? Bu güne kadar hangi dizi ve filmlerde yer aldı? İşte hilal altınbilek hakkında merak edilenler sizlerle.

Hilal Altınbilek Hakkında
Hilal Altınbilek Hakkında

Hilal Altınbilek kimdir?

  • Hilal altınbilek.
  • Doğum yeri: İzmir doğumlu.
  • Doğum tarihi :1991, 11 Şubat. Şuan 31 yaşında.
  • Boy: 168(cm)
  • Kilo: 50, kg
  • Burcu: Kova bucudur.
  • Sosyal hesapları: İnstagram’da, @hilalaltinbilek.
  • Twitter’da, @altinbilekhilal.
  • Eğitimi: Ege üniversitesi, işletme fakültesi mezunu

Hilal Altınbilek Hakkında
Hilal Altınbilek Hakkında

Hilal Altınbilek kariyeri

1991 yılında, 11 Şubat ayında, İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, aslen Kosova’lı, Arnavuttur. Hilal altınbilek, eğitim hayatını lisans eğitimini Ege üniversitesi, işletme fakültesinde tamamlamıştır. Ünlü oyuncu ilkokul çağlarında, tiyatroya merak saldı.

Hilal altınbilek, üniversite öğrencisiyken amatör olarak oyunculuğa adım attı. Güzel oyuncu daha sonra, bir markanın tanıttığı güzellik yarışmasında ilk 5 girmeyi başardı ve sonra fotomodellik yapmaya başladı.

Müjdat gezen sanat merkezinde, 2009-2010 yıllarında, çağdaş drama topluluğu ve Ali Haydar Elcig’dan oyunculuk eğitimi aldı. Güzel oyuncu, ilk oyunculuk deneyimini 2011 yılında gösterime giren ‘Derin sular’ adlı dizide rol alarak yaptı.

Asıl çıkışını 2013-2014 yıllarında, Karagül dizisinde yan karakter olarak yapan, güzel oyuncu, Özlem karakteriyle herkesi kendine hayran bıraktı. Karagül dizisinde, hem güzelliği ile hem de muhteşem oyunculuğu ile tüm gözleri üzerine çekmeyi başardı.

2016 yılında ise, ‘hayatimin aşkı‘ dizisinde ‘Nil’ karakterine can verdi. Bu dizide yine yan karakterlerden birini oynayan Hilal altınbilek, pek öne çıkamadı. Bu dizide bir doktoru canlandıran ve başrol oyuncusu demir karakterinin, lise den arkadaşı olması pek konuşulmadı.

Hilal altınbilek asıl miladini 2018-2021 yılında yayına giren ‘Bir zamanlar cokurova’ dizisinde başrol oyuncusu olarak yaptı. Dizi hala devam ederken, güzel oyuncu ilk başrol oyunculuğunu bu dizide yaşadı. Dizinin ilk bölümünden itibaren büyük bir hayran kitlesi kazanan güzel oyuncu, herkes tarafından çok begeninilmistir.

Gerek oyunculukla, gerekse güzelliği ile herkesi büyüleyen hilal, bir de magazinsel dedikodular ile setteki oyuncu arkadaşları ile anılınca gündemden hiç düşmedi. Herkes tarafından merak edilen ve sevilen hilal altınbilek en son Metin hara ile aşk yaşadığı iddia edildi.

 

Sinamada 2018 yılında ilk başrol olarak oynayan Hilal, çağan Irak’ın yönetmen ve senaristliğini üstlendiği ‘Çocuklar sana Emanet’ sinema filminde, Engin Akyürek ile oynadı. Böylelikle hem sinema dünyasında, hem de dizi sektöründe adını baş harflerle yazdırdı.

Hilal Altınbilek Hakkında
Hilal Altınbilek Hakkında

Hilal altınbilek oynadığı diziler ve filmler

2011, Derin sular.
2013-2014, Karagül. (özlem.
2016, Hayatımın aşkı (Nil.
2018-2021, Bir Zamanlar cokurova (Züleyha.

Sinema filmi.
2018, Çocuklar sana emanet.

Hilal Altınbilek ailesi

Hilal Altınbilek Hakkında
Hilal Altınbilek Hakkında

 

Hilal Altınbilek hakkında magazin haberleri

 

Hilal Altınbilek Hakkında
Hilal Altınbilek Hakkında