Güzel Makyaj Yapma Hileleri Nasıl Yapılır?

Güzel Makyaj Yapma Hileleri Nasıl Yapılır?

Sizde makyaj yapma konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Makyaj hilesi yaptığımızda yüzümüzde ne gibi değişiklikler olur, veya makyaj hilesi işe yarar mı ? Güzel makyaj yapma hileleri nasıl yapılır? Tabii ki makyaj hilesi yüzümüzde işe yarar. Ama önemli olan çok makyaj yapmak değil doğru şekilde makyaj yapmaktır. Makyaj hilesinin en büyük faydası ise yüzümüze doğal görünümünü vermesidir.

Eğer yüzümüz kiloluysa, siz yüzünüzü kemikli ve ince göstermek istiyorsanız, sadece bir kontur yeterli olacaktır. Veya bunun gibi bir sürü makyaj hilelerini öğrenip uygulamak size çok faydalı olacaktır. O zaman makyaj hileleri hakkında her şeyi öğrenip, uygulamak istiyorsanız buyurun sayfamıza birlikte göz atalım. Ve şunu unutmayalım ki çirkin kadın yoktur. Bakımsız kadın vardır. Makyaj başlı başına yapması zor görünen ama gördüğü gibi olmayan bir sanattır, aslında.

Evet makyaj bir sanattır, aslında. Ama en önemlisi Makyaj hilesini doğru yapmaktan geçiyor. Eğer makyaj hilesini doğru yaparsak ışıl ışıl bir görünüm elde edebiliriz. Ve şunu da unutmayalım. Makyajla gerçekten güzel bir görünüm elde etmek istiyorsak, bunun yolu cildi temiz tutmaktan geçer. Yani yüzümüzün cilt bakımını da es geçmemek gerekiyor. Yüz bakımımızda yaptıktan sonra Artık makyaj hilelerinin nasıl yapıldığına geçebiliriz.

Güzel Makyaj Yapma Hileleri

Güzel Makyaj Yapma Hileleri Karşınızda

Makyaj hileleri nasıl yapılır? işte tam olarak bu sorunun cevabını arıyoruz peki ya gerçekten işimize yarayacak makyaj hilelerini nasıl yapacağız, öncelikle yapmanız gereken doğru makyaj eşyaları satın almak. ama eğer siz ben çok kimyasal içeren makyaj eşyaları istemiyorum evde yapmak , istiyorum, diyorsanız onun içinde birkaç tüyo verebiliriz.

Örneğin kullandığınız maskaranız bittikten sonra çöpe atmak yerine temizce yıkayıp, yanlış rimel uygulamanızda kirpiklerinizi tarayıp topaklanan rimeli temizleyebilirsiniz, veya çok sevdiğiniz bir rujunuz var ama parlak, siz ise mat ruj seviyorsunuz yapmanız gereken sadece bir transparan pudra kullanmak, 2 kat ruju sürüp transparan pudrayı ise orta Kata hafif olmak , şartıyla sürmek evet bu kadar basit aslında, yapmanız gereken.

 

Makyaj hilelerinin önemli olduğu kadar, kullandığımız makyaj araç gereçleri de önemlidir. Tabii ki de markasını bilmediğiniz ürünleri asla kullanmamanız gerekiyor. Çünkü adı markasız alınan ve yapılan makyaj ürünleri, her ne kadar fiyat açısından bize daha cazip gelse de cildimize aşırı zarar vermekle beraber ilerde yani 30 40 yaşlarımıza geldiğimizde yüzümüzün gitgide daha esmerleştiğini , pütür pütür ve lekeli olduğunu gözlemleriz.

Bu sefer de bunun üzerine çare aramakla uğraşırız ama ne fayda… Yüzümüz, ve gözlerimiz işte bu iki nokta çok önemli! Çünkü yüz ve göz aşırı hassas olan bölgelerimizdir. Bu nedenle markası belli olmayan, veya tarihi geçmiş ürünlere çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Güzel Makyaj Yapma Hileleri

Göz Makyaj Hileleri

Gözümüz her daim en dikkat çekici yerimiz olarak bilinir. Peki ya neden göz? Çünkü gözler kalbin aynasıdır. Biri sizin gözlerinize bakarak bile çok etkilenebilir. Herhangi sıradan biriyle bile karşılıklı konuştuğumuz zaman ilk baktığımız yer her zaman gözdür. Ve o yüzden gözlerimizin her daim güzel görünmesini ve her zaman dikkat çekmesini isteriz.

Bunun gerçekleşmesi için de sadece göz makyajı yapmanız bile yeterli olacaktır. Çünkü güzel bir göz makyaj hilesiyle bakışları bile değiştirerek daha çekici, daha güzel görünebiliriz. Peki ya göz makyaj hilesini nasıl yapmalıyız? En etkili göz makyaj hileleri nelerdir ? Sırasıyla bütün kafamızı dolduran bu soruları cevaplayıp güzellimize bir adım daha yaklaşmış olacağız.

En etkili göz makyaj hilesi, siyah göz kaleminden geçer. Klasikleşmiş olarak bilinen siyah göz kalemi kahve gözleri, daha canlı, renkli gözleri ise daha çok ortaya çıkaran bir makyaj ürünüdür. Peki gözlerimiz küçükse ne yapmalıyız, gözümüzün iç kısmına beyaz göz kalemi kullanmamız gerek. Çünkü beyaz göz kalemi gözü hem daha büyük hem de renginden dolayı daha dikkat çekici yapar. Göz kaleminden sonra en önemli olan diğer makyaj eşyalarımız sırasıyla far, rikit ve rimelden geçiyor, farımızın iddialı olmasını istiyorsak siyah ve kahve işte bu iki renk karışımı, sizin göz renginizi değiştirerek gözünüzün ortaya çıkmasını sağlar, ikinci olarak rikit çekerken zorlanıyorsanız.

Eğer bant kullanabilirsiniz ve son olarak makyaj tamamlayıcısı olarak da adlandırdığım rimel, rimelinizi kirpiklerinize aşağıdan yukarı doğru uygularsanız daha uzun kirpik görünümünü elde edebilirsiniz.

Makyaj yapmak

Yüz Makyaj Hileleri

Yüz Makyaj hileleri. Kadınlar için büyük bir kurtarıcıdır. En özel günümüzde yüzümüzde çıkan o sivilce veya, herkesin dalga geçtiği bir burun… ,”estetiksiz düzeltilemez” diye bir şey yok. Estetiksiz , sadece günlük kullandığımız makyaj eşyalarıyla bile yapacağımız yüz makyaj hilesini uygulamamız bize zaten estetik olmadan, estetik görünümü verecektir, veya yanaklar yanaklarımızın daha kemikli görünmesi için Elmacık kemiğimizin aşağısından yukarısına doğru daha çok ten rengimizden 2 ton kapalı allık kullanırsak daha belirgin bir elmacık kemiği elde ederiz.

Peki dudaklarımız inceyse ve rujsuz dışarı çıkamıyorsak, ne yapmalıyız? Dudağınızın daha dolgun olmasını istiyorsanız, dudağınıza kullandığınız glossun direkt üzerine sürmek yerine dudak çevresine sürmeniz gerekiyor böylelikle istediğiniz görünümü elde edersiniz.

Veya yüzümüzde pürüzsüz bir fondöten görünümü istiyorsak, altına baz kullanmamız lazım ama eğer evinizde baz yoksa güneş kremi veya vazelin le de istediğiniz pürüzsüz görünümü elde edebilirsiniz. Sırada rikit var rikiti doğru çekmek çok önemli çünkü yüzünüzü yüksek oranda etkiler. Eğer göz kapağınızın üzerindeki çizgi tek ise çizgiyi takip ederek kolayca rikiti çekmiş olursunuz ama eğer çift ise o zaman bant işinize yarayıcı ve bir anlamda kurtarıcınız diyebilirim.

Peki kaşlar, kaşlar yüzümüzün büyük anlamda tamamlayıcısı ve şu an da kalın kaş moda o yüzden eğer kaşınız kalın değil ise her gün düzenli olarak zeytinyağı ve badem yağıyla kaşınızı çoğaldırabilirsiniz. Ve kaşınızı istediğiniz boyuta getirdikten sonra normal bir kaş sabitleyicisiyle sabitleyerek, kaşlarınıza hem daha kalın hem de daha gür görünümünü kazandırmış olursunuz.

Pratik Makyajın Faydaları
Pratik Makyaj nasıl yapılır

Pratik Makyajın Faydaları Nelerdir?

Tabii ki de günlük hayatımızda birçok işimiz olduğu için insanoğlu olarak her zaman her şeyin kolayını yani pratik yolunu aramışızdır, gerek ev hanımları olarak gerek çalışan bir kadın olarak her an acil bir işimiz çıkabilir buna rağmen en kısa sürede en güzel ve bakımlı görünmek ve gideceğimiz yere geç kalmamamız açısından pratik Makyajın çok büyük önemi vardır.

Peki pratik makyaj yapmanın bize ne gibi faydaları vardır? Hepimiz pratik makyaj yaparak kısa sürede bile estetiksiz, güzel ve doğal görünmek isteriz kolayca biten ve saatlerce uğraşmamızı gerektirmeyen bu pratik makyaj cildimize de zarar vermeyeceği gibi ekstra para harcayıp bizi estetik, botoks gibi istemlere sürüklemeden de kurtarmış olur.

Örneğin normalde çoğumuz makyaj yaparken zamanımızı boşa harcarız veya saatlerce uğraşırız. Hem zaman açısından hem de pratik olma açısından hayatımızı kurtaran pratik makyaj yapmanın büyük önemi vardır. Ve pratik makyaj yapmanın bize en büyük katkısı ise cildimize zarar vermemesiyle beraber güzel bir görünüm elde etmemiz. Cildimize asla zarar vermeyen pratik makyaj hayatimizi kolaylaştırmak , pratikleştirmek anlamında çok önemlidir.

Pratik makyaj zamanla yapa yapa elin alışmasına bakar. Yani eğer gerçek anlamda hızlı ve pratik makyaj yapmak istiyorsanız sürekli makyaj yaparak elinizin artık alışması ve yüzünüze hâkim olmanız gerekmektedir. Zaten yüzünüze hâkim olduğunuzda da pratik makyaj yapmanın ne kadar kolay ve hayat kurtarıcı olduğunu siz de gözlemleyerek farkına varacaksınız. Pratik makyaj hayat kolaylaştırır.

 

0