Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik Serüveni

Ebru Gündeş hakkında, tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı ve hayran olduğu yılların ses sanatçısı, bugüne kadar çıkardığı albümleri ile büyük kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Popülerliğini her dönem de sürdürebilen sanatçı, hem etkileyici sesi ile hem de güzelliği ile yıllara meydan okuyor. Şimdilerde özel hayatı ile gündemden düşmeyen Ebru Gündeş, hayatı ve sanat geçmişi herkes tarafından bilinse de, yine de merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Müzik hayatında büyük çıkışlar ve başarılar yakalayan ünlü sanatçı, aynı zamanda birkaç televizyon dizilerinde oynayarak, oyunculuk alanında da başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Fakat oyunculuğu pek benimsemedigi için, oyunculuk konusundaki kariyerini, birkaç Dizi ile sınırlı tutmuştur. Daha çok müzik ile kariyerini yükselten sanatçı müziği tüm hayatı boyunca, albümlerine ve hayran kitlelerine taşımıştır. Konserlerden konserlere koşan ve her albümü en çok satılan albümler listesine giren başarılı sanatçı hakkında bildikleriniz ve bilmedikleriniz yazımızda sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik
Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik

Ebru Gündeş kimdir?

 

Ebru Gündeş’in kariyeri

Ebru Gündeş, 1975 yılında 24 Temmuz’da, İstanbul’da doğdu. Ebru Gündeş’in annesi müjgan kumartaslioglu’dur. Babasının adı, Remzi Gündeş’tir. Ebru Gündeş’in babası, Ebru 5 yaşında iken evi terk etmiştir. Ebru Gündeş küçükken Annesi ile yaşamış ve babasıyla, hiçbir zaman ürüşmemiştir. Ebru Gündeş ünlü olduktan sonra, babası görüşmek istemiş fakat, Ebru Gündeş görüşmek istememiştir. Ebru Gündeş ilk öğrenimini, Ankara’da Ulubatlı Hasan ilköğretim okulunda okumuştur. Daha sonra ailesiyle İstanbul’a yerleşen gönder, maddi imkansızlıklardan dolayı eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır.

 

Ebru Gündeşin hayatı, küçük yaşlarda konfeksiyonda çalışmak zorunda kaldı. Bir süre konfeksiyonda çalışan ünlü sanatçı, o sırada yeni kurulma aşamasında olan Raks Neşe müzik şirketinin, ortağı olan Neşe Demirkat tarafından keşfedildi. İlk albüm hazırlıklarına başlamadan önce, müzik alanında tecrübe kazanmak için, bir süre Emel sayın’nin vokalistliğini yaptı. Kısa zamanda müzik alanında tecrübe kazandı ve bu renkli hayata ayak uydurdu. İlk Albüm çalışmalarına başlayan sanatçı, 1993 yılında, Selçuk tekayın prodüktörlüğünü yaptığı ve Özkan Turgay in aranjörlüğünü yaptığını ilk albümü “Tanrı misafirini” çıkardı. İlk albümü ile yakaladığı başarı onu Türkiye’nin sayılı ünlü ses sanatçılarının arasına girmesine sebep oldu.

 

Ebru Gündeş’in albüm ve filmleri

Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik
Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik

 

Ebru Gündeş’in ailesi

 

Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik
Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik

Ebru Gündeş hakkında magazin haberleri

 

Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik
Ebru Gündeşin Hayatı Ve Müzik