Doğal Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Doğal Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Makyaj yapmak çok basit gibi görünse de, aslında yapımı baya zaman almakla beraber yorucu da olabilir. Günümüzde günlük hayatta artık doğal ve hafif makyaj moda. Ama ne olursa olsun 15 dakikadan fazla sürmez.

Aslında kusursuz olmak sadece birkaç makyaj malzemesine ve onunda doğru kullanımından geçiyor. Peki, doğal makyaj yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte bu konuda işinize yarayacak faydalı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Doğal makyaj yapmanın püf noktaları

 

Doğal makyaj yapmanın püf noktaları
Doğal makyaj yapmak

Sadece, doğal makyaj bir anlamda sade renkler kullanarak, cildi aydınlatma ve canlı tutmaktır. Doğal makyaj yapmak aslında bize birçok farklılık sağlayacaktır. Çünkü yüzümüzde makyaj görünümü kazandırmayan doğal makyajın, yapmanın da püf noktaları vardır, her şeyin kolayı olduğu gibi doğal makyajın da kolay veya püf noktalarını sizlere sunacağız. Doğal makyaj konusunda kafanızdaki bütün soruları cevaplamaya çalıştık.

Doğal makyaj yapmanın, en önemli olanı ve ilk yapmamız gereken renk tercihidir. Çünkü renkler makyaj yapmanın püf noktası, adeta başrolündedir. Renk seçimi yaparken, renkleri gül kurusu, vişne, şeftali, veya lila renkler tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü bu renkler hem sade hem de daha şeffaf bir görünüm elde etmenizi sağlar. Makyaj görünümü vermeden doğal durduğu için dikkat çekici bir görünüm kazandırır size.

Makyaj yapmasını bilmeyenlerin, veya saatlerce makyaj yapmaya üşenenlerin ya da bunlardan uzak makyaj yapıp, doğal görünmek isteyenlerin tek tercihi olan doğal makyajın püf noktaları da hızlı makyajımızın sürecini daha da hızlandırıp pratikleştirmek için süper bir zamanlayıcı diyebiliriz. Daha fazla makyaj hakkında bilgi öğrenmek istiyorsanız, sayfamıza göz atmanız sizin yararınıza olacaktır.

Bu sorunun en basit cevabı yine makyaj ürünleri ve renkler. Doğal makyaj, doğal bir görünüm işte bu görüntüyü elde etmek istiyorsak kapatıcılığı yüksek fondötenler, veya aşırı koyu ruj, koyu renk far çok bronz allık vs. çoğaltılabilir. Bunun gibi makyaj ürünleri tercihlerinizin arasında asla, bulunmamalı. Çünkü doğal bir görünüm elde etmek istiyorsak eğer, soft makyaj ürünleri tercih etmeliyiz.

Doğal makyajın gerçekten yüzümüzde soft doğal görünümünü vermesi için ise, yüzümüzünde makyaj yapmadan önce temizlendiğine emin olmalıyız, siyah nokta, kir veya aknelerden arınmış temiz bir cildimiz olmalı, olmalı ki yaptığımız makyaj gerçekten işe yarasın. O zaman sırasıyla, hangi bölgeye nasıl doğal makyaj uygulanır? bu gibi sorularınıza yanıt arıyorsanız, sayfamızın geri kalan kısmında göz atmanız yeterli olacaktır.

 

Doğal Göz Makyajının yapılışı

Gözlerimiz için en önemli olan, bitkisel ürünler kullanmak. Peki doğal göz makyajını nasıl yapabiliriz? Tabii ki bunun için bize gerekli olan kahverengi bir göz kalemi, şeffaf maskara ve akmayan rikit kullanmak evet sadece 3 malzemeyle gözlerinizin mükkemmel olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Kahverengi göz kalemi; gözlerimizin olduğundan daha büyük olmasını sağlar. Maskara olarak ise diğer maskaralara göre” Vegan Maskaralar “sizin için daha iyi bir tercihtir.

Çünkü kirpikleri tel tel ayırmasıyla beraber kıl kökünü besleyerek, sizin kirpiklerinizin kısa sürede uzamasını sağlar , ayrıca topaklanma veya akma yapmadığı için , kirpiklerinizin doğal görünümünden asla taviz vermez. Rikite gelecek olursakta , sadece kirpik dibine çekersek doğal görünümü verir. Ve asla abartı olmaz.

 

Doğal Kaş Makyajının yapılışı

Doğal bir kaş makyajı aslında kolay görünse de , yapılması uğraş vericidir. Genellikle sarışın bayanların çektiği sorun olsa da, esmerler de de görülür. Peki ya ne yapmalıyız? Kaşlar yüzümüzün bir anlamda tamamlayıcısı diyebiliriz. Doğal bir kaş makyajı elde etmek istiyorsak, öncelikle saç ve kaş rengimize uygun kaş kalemi kullanmalıyız.

Örneğin ,sarışın biriyseniz daha çok kahverengi, göz kalemi, kullanmanız lazım. Siyah bir kaş kalemi kullanırsanız, bu sizin kaşlarınızın doğal olmadığını apaçık belli bir hale getirir. Çünkü bu yüzden kendi kaş renginize uygun kaş kalemleri tercih etmelisiniz. Veya ben her gün kaş boyamak istemiyorum , diyorsanız artık bununda kolayı var. Kalıcı kaş makyajı, herhangi bir güzellik merkezine giderek kalıcı kaş boyası yaptırıp, her gün yapmaktan kurtulabilirsiniz.

Doğal makyaj

Doğal dudak makyajının yapılışı

Doğal dudaklar, rujsuz pembe dudaklar ve ruj olduğu halde rujsuz görünümü veren dudaklara , sahip olmanın çok basit 2 yolu var. Bunlardan birincisi, dudaklara bakım yapmak, ikincisi dudaklarımıza en yakın olan tonlarda rujlar tercih etmektir.

Dudağınıza sürdüğünüz rujun pürüzsüz ve kusursuz görünmesini istiyorsanız, eğer ilk olarak yani İlk adımımız ,dudak peelinginden geçiyor. Peki dudak peelingi nasıl yapılır? İşte bu sorunun cevabı: dudak peelingi için dişlerimizi her fırçaladığımızda, diş macunundan az bir şey dudaklarımıza sürerek, dudaklarınızı da hafifçe çok bastırmadan, fırçalarsanız. Dudak peelinginizi uygulamış olursunuz. Eğer bunu yaparsak, dudaklarımız her günkü ölü derisinden arınarak, daha pembe veya ruj sürdüğümüzde daha pürüzsüz bir ruj görünümü elde ederiz.

 

Doğal Yüz Makyajı Nasıl yapılır. Doğal bir yüz makyajı yapmak istiyorsak, her zamanki gibi önceden yüzü kirden arındırmak gerekiyor. Bu öncelikli bakımı yaptıktan sonra, doğal yüz makyajının püf noktalarına ve nasıl yapıldığına geçebiliriz. Öncelikle Kontürleme İşleminden bahsedelim.

Kontur her yüz tipine göre farklılık gösterir, Örneğin kemikli bir yüzünüz varsa, doğru bir kontürleme işlemiyle yüzünüzü hafif kilolu gösterebilirsiniz, veya tam tersi kemikli bir yüz tipine sahip değilseniz. Ve kemikli bir yüz istiyorsanız doğru bir kontürleme işlemi ile estetik olmadan bunu gerçekleştirebilirsiniz ve doğal olduğundan dolayı hiç kimse sizin makyaj yaptığınızı bile anlamaz. O nedenle yüzünüze hakim olmalısınız, çünkü doğru bir kontürleme  işlemi yüzü çok iyi tanımaktan ve çizgilere hakim olmaktan geçer.

"<yoastmark

 

Doğal Makyajın Faydaları

Tabii ki biz kızlar olarak güzelliğimize çok düşkünüz, fakat bazen abartı makyaj yerine doğal makyajı tercih ederiz. Peki tercih ettiğimiz makyajın bize ne gibi faydaları var, doğru seçim yapıp yapmadığınızdan da emin olabilmek için sürekli araştırmalar yapmakta fayda vardır.

Örneğin doğal makyajın bize verdiği en büyük güzellik, estetiğe gerek duymamamız. Çünkü günümüzde doğal makyaj yapmayı araştırmayan çoğu insanın ilk başvurduğu adres, estetik yaptırmak veya botoksa başvurmaktır. Halbuki doğal makyaj yapmanın bize kazandırdıklarını yeteri kadar araştırsalar asla estetiğe gerek duymayacaklardır. Peki doğal makyajın bize kattıkları nelerdir? Veya doğal bir makyaj yapmanın en büyük faydası nedir? bu ve buna benzer tüm soruların, cevaplarını aşağı kaydırarak öğrenebilirsiniz.

 

Doğal makyaj yapmanın, en büyük faydası soft görünümü vermesidir. Yüzümüzde aşırı makyaj olmamasına rağmen bile , 2 konturleme işlemi , iki göz kalemiyle ve küçük bir ışık yardımıyla, tüm yüzümüzün görünümünü değiştirebiliriz. Örneğin, burun küçültmek için ameliyat olmamıza gerek yok , koyu kahverengi yani cilt renginizden 2 ton kapalı simli fondöten , bir tane de cildimizden 2 ton açık , pudra kullanmanız yeterli olacaktır.

Bunlardan 2 ton kapalı olan fondötenimizin, burnumuzun kenarlarına sürüp , bize göre 2 ton açık olan fondöteni ise kenarlarını, uyguladığımız fondötenin tam orta kısımdan geçecek şekilde sürüyor, onu ıslak bir sünger yardımı ile dağıttığımız da burnumuzu küçültmüş, oluruz. Böylelikle estetiksiz ve acısız istediğimiz görünümü, elde etmiş oluruz. Buda doğal makyajın bize kazandırdığı en büyük güzellik hilesidir. Makyaj yapmanın püf noktalarını dilerseniz nissacada bloğunda veya arama motorlarında da kolayca öğrenebilirsiniz.

0