Cam kavanozlardan dekoratif ürün nasıl yapılır

Cam kavanozlardan dekoratif  ürün nasıl yapılır?

Cam kavanozlardan dekoratif ürün nasıl yapılır? Sevgili okurlarım marketlerden aldığınız cam kavanozlu turşu, reçel ve zeytin gibi besinlerin tükendiğinde cam kavanoz ları atmayın değerlendirin nasılmı? Makalemizde sonuna kadar okuyun. Evdeki kullanmadığınız cam kavanozlarını bahçe dekorasyonu için dekoratif bir sanata dönüştürün ve cam kavanozlarınızı değerlendirin. Sizlere bugun bununla alakalı 3 model örnek resim göstereceğiz, sizde bir tane seçip evde kendiniz yapabilirsiniz.

Harika bir kaç cam kavanoz dekoru.

Değerli okuyucular, Bahçe dekorasyonu için cam kavanoz ile ne yapabiliriz? Resimde de görebileceğiniz gibi evde kullanmadığınız cam kavanozlarınızı atmayın, cam kavanozlarınız varsa cam kavanozlar ile bahçe dekorasyonunuz için harika bir kaç dekorasyon yapabilirsiniz.

bahçeniz için dekoratif cam ürünleri yapabilirsiniz. Hiç para harcamadan kendinizi evinizde yapabileceğiniz çok güzel dekoratif bahçe süsleri var. Sizlere böylesine güzel dekoratif cam ürünleri modelleri sunmaya devam edeceğim.

Evde cam kavanoz biriktirin.

Bunun için evdeki boşalmış cam kavanozlarını atmayın. Mesela reçel, zeytin, Turşu gibi hazır aldığınız cam kavanozları, içindeki besinler bittiğinde cam kavanozları atmayın yıkayın biriktirin kapakları ile birlikte. Çünkü Her zaman cam kavanozlar lazım olur.

 

Örnek 1.

malzemeler.

Resimdeki gibi istediğiniz kadar cam kavanoz alın yada evde biriktirdiğiniz cam kavanozları kullanın.

Süs için satılan renkli küçük taşlar resimdeki gibi örnek.

Ve her kavanoz için bir mum 🕯alın.

Yapılışı.

Bahçe dekoru için önce satın aldığınız küçük taşları kavanozun içine koyun. Cam kavanozlarınıza küçük taşlar koyun, ardından kavanozların içine bir mum koyun ve mumu cam kavanozun içinde dik tutacak şekilde oturtun. Kavanozların kapağını kapatın. Şekilde gösterildiği gibi kavanozların kapaklarına bir ip veya zincir takabilirsiniz. Kavanozları bahçenizin duvarlarına resimdeki gibi tek tek asın. Bahçeniz için çok güzel bir görsel dekorasyon elde etmiş olursunuz bu şekilde.

 

Örnek 2.

Resimde de görebileceğiniz gibi dantel tasarımı ile harika bir cam kavanoz dekoru ortaya çıkmış. Yalnız bu defa kavanozların içinde mum değil küçük fiile çalışan ışıklar yerleştirilmiş. Dilerseniz bu örnek resimden yola çıkarak siz de dantel cam kavanoz dekorunu evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Dantel rengini beyaz kullanmak zorunda değilsiniz, dilerseniz farkı renkte dantel kullanabilirsiniz.

 

Örnek 3.

Üçüncü modelimizde bahçe dekorasyonuna yakışır bir modelle karşınızdayız. Kavanoz içinde bitki yetiştirmek gerçekten de farklı ve güzel bir dekor fikri. Örnek resimden yola çıkarak farklı bitkiler çiçekler bir kavanozun içinde yetiştirebilirsiniz. Yalnız yetiştireceğimiz bitki ya da çiçek çeşidinin boyu kısa tür bitkilerden olmasına dikkat edin. Çünkü uzun boylu bitkiler kavanozdan çıkar ve hoş olmayan görüntü oluşur. Sizlere bu konuda önerebileceğim kaktüs ya da menekşe çiçeği olabilir. Yine de seçim sizin yüzlerce çeşit bitki ve çiçek türü var dilediğinizi yetiştirin ve kavanozları bahçenizde tek tek asarak dizin.

Bahçe dekorunu kendiniz yapın.

Evde bahçe dekoru yapabilirsiniz. Bunun için Ayrıca, dekor öğeleri için ayrıca ödeme yapmazsınız. Günümüzde bahçeler için özel süslemeler olsa da bunun için para ödemenize gerek yok. Cam kavanozlarınızı evde atmayın, saklayın ve çok fazla kavanoz topladığınızda resimdeki gibi güzel bir bahçe dekoru yapabilirsiniz. Evde kullanmadığınız eşyaları bu şekilde kullanabilirsiniz

Özel günlerde mumları yakın.

Bu güzelbahçe dekorasyonundaki mumları zaman zaman romantizm için birkaç saat yakabilirsiniz. Mumları yaktığınız da yanarken unutmayın çünkü büyük bir tehlikeye sebebiyet verebilirsiniz. Çünkü Rüzgar estiğinde yanan mumların ateşleri bir yere sıçrayabilir eviniz yanabilir. Lütfen bu konuda ihmal kar davranmayın mutlaka mumları söndürün öyle Bahçeyi terk edin.

Misafirleriniz için yanan mumlar.

Özellikle özel misafirleriniz için kontrollü bir şekilde kavanozlardaki mumları yakabilirsiniz, bu misafirlerinizi memnun edecektir. Bahçenizde, özel günleriniz ve kutlamalarınız için mum yakabilirsiniz. Bahçenizde harika bir romantik şölene sahip olabilirsiniz. Yapacağınız bu harika dekoratif cam kavanoz fikrini misafirlerinize göstererek kendinizle gurur duyabilirsiniz.

Misafirleriniz bu bu romantizm havasını seveceklerdir. Ayrıca bahçe dekorasyonu için bu cam kavanozlarda mumlar özel günlerde ve kutlamalarda yakılabilir ve bahçenizi ışıltılı hale getirebilirsiniz. Özellikle geceleri bahçe ışıklarını kapatıp mumları yakarsanız bu bahçe dekorasyonu sayesinde bahçeniz bir yıldız gibi parlayacaktır.

Not.

Mumları yakarken bir saat dolmadan mumları söndürmeyi unutmayınız, evinizi yakma tehlikesi yaratmayınız. Unutkan biriyseniz, mumları hiç yakmayın

Cam kavanozlardan dekoratif ürün nasıl yapılır?

Sizlere 3 ayrı cam kavanoz dan yapılmış dekoratif model sunduk umarım beğenirsiniz.