Bebeklerin Gelişimine Destek Amaçlı Öneriler Bilgiler.

Bebeklerin Gelişimine Destek Amaçlı Öneriler Bilgiler.

Bebeklerin Gelişimine Destek Amaçlı Öneriler Bilgiler.   beklerin gelişimini desteklemek için öneriler.Sevgili anneler ve Anne adayları, Bebeğinizin gelişimini desteklemeye odasında başlamalısınız. Çünkü bebeklerin en fazla geçirdikleri yer odasıdır. Bu yüzden de bebek odası dekorasyonunu yaparken de bebeğinizin gelişimini ön planda tutmalısınız. Bu konuda uzmanların çeşitli görüşleri vardır makalemde bu güreşlere yer vereceğim. Bebeklerin gelişimini desteklemek için önerler.

Duvar rengini iyi tasarlayın.

Duvarların boyasını gelişimine faydalı olacak bir şekilde dekore etmelisiniz.Tercih edilen duvar kağıdı pastel renklerde olmalı ve bebeği görsel gelişimini destekleyen şekilde olması gerekir. Kesinlikle bebeğinizin odasını dekore ederken, abartılı ve boğucu olan desenlerden kaçınmalısınız. Bebeğinizin odasını dekore etmek için, Duvar kağıdını tercih ederseniz, bir çeşit desenli duvar kağıdı kullanmanız ve bu duvar kağıdını odanın tüm duvarlarında kullanmanız yeterli olacaktır.

Bebeklerin Gelişimine Destek Amaçlı Öneriler Bilgiler.

Odayı aydınlatın.

Bebek odası dekorasyonu için odanın aydınlatma lambalarını özen gösterin. Bebekler genelde aydınlık ortamları severler sizde bebeğinizin odasını sevmesi ve benimsemesi için aydınlık tutun. Bu şekilde bebeğiniz gelişim için etrafını daha iyi görebilecek ve daha olumlu bir enerji ile Bebeğiniz dolacaktır. Bebeklerin gelişimini desteklemek için öneriler.

Eğitici halılar seçin.

Eğitici halılar hem dekorasyonun zenginleşmesi hem de bebeğin gelişimine katkısı nedeniyle düşünülebilir. Bunun için eğlenceli renkli desenlerin olduğu bir hal elde edebilirsiniz. Bebeklere özel tasarımlara sanıp halılar var siz de o modellerden seçip bebeğinizin gelişimi için bebek odasında kullanabilirsiniz. Günümüzün en popüler bebek odası dekorasyon unsurlarından biri olan halı oynamak oldukça eğlenceli bir seçim olabilir. Düşünebilirsin.

Eğitici oyuncaklar seçin.

Sevgili anneler bebeğinizin gelişimi için oyuncak seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Günümüzde bebek gelişim için çok güzel ve çok faydalı zeka oyuncakları geliştirilmiştir. Sizde bu oyuncakları bebeğiniz için mutlaka alın. Bizim zamanımızda yoktu ama şimdiki bebekler ve çocuklar çok şanslı. Teknolojinin geliştirdiği çok güzel faydalı bir sürü oyuncaklar var siz de bebeğinizin gelişimi için bebeğinizi bu güzel ve faydalı oyuncaklardan mahrum etmeyin.

Bebeğinizle konuşun.

Bebeğinizin gelişimini desteklemeye yönelik diğer bir önemli etki ise Bebeğinizle konuşmak olacaktır. Ortalama bir yaşında olan bebekler konuşamaz ama her şeyi anlayabilir ler. Bebeğinizin hem beyin gelişimi hem de dil gelişiminin desteklenmek için anneler! Sürekli Bebeğinizle konuşun. Bu dönem bebekler için çok önemlidir. Bebeğinizin gözleri içine bakarak temas kurup sürekli konuşmaya çalışın. Bu bebeğinizin gelişimi için çok olumlu bir etki yarayacaktır. Bebeklerin anne ile iletişimi ne kadar güçlü olursa bebeklerin gelişimi o kadar hızlı ve güçlü olur.

Bebeğiniz den ilginizi mahrum etmeyin.

Sevgili anneler her ne kadar Bebeğinizle ilgilenseniz bile bazen bu Bebeğinize az gelebilir. Bebekler de farklı karakterlere sahiptirler. Bazı bebekler fazla ilgiden hoşlanmazken bazı bebeklerde tam tersi anne ilgisine doyamazlar. Peki sizin bebeğiniz hangi karaktere sahip? Önce bunu bilmelisiniz. Sonrada bebeğinizin istekleri doğrultusunda hareket etmelisiniz. Bebekler konuşamaz ama isteklerini işaret yolu ile dile getirebilirler. Bebeğinizin gelişimine destek olmak için onunla sürekli iletişim halinde olun. Bu bebeğinizin gelişimi için çok önemli bir ilerleme oluşturacaktır.

Bebeklerin Gelişimine Destek Amaçlı Öneriler Bilgiler.

 

Bebeğinizle oyun oynayın.

Bazen sadece bebeğim önüne oyuncakları döküp onu oyuncaklarıyla sürekli baş başa bırakmak Bebeğinize iyi gelmeyebilir. Arada mutlaktır Bebeğinizle oturup oyuncaklarıyla beraber oynamalısınız. Siz sadece bir anne değil aynı zamanda bebeğinizin oyun arkadaşı olmayı da bilmelisiniz. Anne demek bebeği için her şey olabilmek demektir bunu unutmayın.

Bebeklerinizi tatlı bir dille uyarın.

Sevgili anneler, arada bebekler de yaramazlık yaparlar hatta aradan daha sık sık yaparlar. İşte biz de sinirlenip bazen bağırırız, ama bunu yani bebeğiniz ne yaramazlık yaparsa yapsın ona bağırmaya çalışın. Çünkü unutmayın onlar daha bir bebek sinirlerinize hâkim olmaya çalışın, aksi halde bebeğinizi azarladığınızda bu onun üzerinde olumsuz kötü bir etki yarayacaktır. Gelişimi konusunda bu tür davranışlar bebeğinizi duraksatabilir. Onun psikoloji sini olumsuz yönde etkileyecek davranışlardan uzak durmalısınız.

Bebeklerin Gelişimine Destek Amaçlı Öneriler Bilgiler.

Bebeklerin Gelişimine Destek Amaçlı Öneriler Bilgiler.

Sevgili anneler sizlere bebeklerin gelişimi hakkında bazı önerilerde bulunduk gerek çevresel faktör ler gerekse bir annenin bebeği üzerindeki psikolojik eylemlerinin ne derece de faydalı olabileceği konusunda yorumlarda bulunduk öneriler sunduk. Tabii bunlar yeterli değil bir bebeğin gelişimi konusundaki bilgiler ve öneriler daha çok okumalı daha çok araştırmalıyız. Siz ben herkes annelik çok zor bir görev bizim öğrenebileceğimiz çok şey var. Ben naçizane fikrimi burada sevgili annelerle paylaştım. Bu konuda daha çok araştırmalarım olacak ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım sizin de bebeğiniz ile ilgili sorunlarınız varsa Blogumda paylaşabilirsiniz… Bebek odası guvenliği saglamanın yolu devamı oku.. 

 

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]